Tools for Qualified Angel Investors

Yinelenen bir sayfa içeriğinin okuyucunun dikkatini dağıttığı bilinen bir gerçektir. Lorem Ipsum kullanmanın amacı, sürekli ‘buraya metin gelecek, buraya metin gelecek’ yazmaya kıyasla daha dengeli bir harf dağılımı sağlayarak okunurluğu artırmasıdır. Şu anda birçok masaüstü yayıncılık paketi ve web sayfa düzenleyicisi, varsayılan mıgır metinler olarak Lorem Ipsum kullanmaktadır. Ayrıca arama motorlarında ‘lorem ipsum’ anahtar sözcükleri ile arama yapıldığında henüz tasarım aşamasında olan çok sayıda site listelenir. Yıllar içinde, bazen kazara, bazen bilinçli olarak (örneğin mizah katılarak), çeşitli sürümleri geliştirilmiştir.

  • Fri Aug 26
  • |

’Today, stock exchanges throughout the world are more keen to open their doors to SMEs’’


Luca Peyrano, CEO of ELITE - London Stock Exchange Group

London Stock Exchange Group proposes a unique programme, ELITE, an integrated service designed to help SMEs prepare and structure for the next stage of growth through access to long term financing opportunities.It targets SMEs with a sound business model, clear growth strategy and a desire to obtain funding in the near future. It now accounts for more than 200 companies of different sizes and sectors, more than 150 partners and more than 70 long term. Enjoy the exclusive interview with Luca Peyrano, Head of Primary Markets Continental Europe, London Stock Exchange Group

SUBSCRIBE FOR WBAF LATEST NEWS AND EVENTS

Thanks for subscrbing to WBAF News. You will receive your updates regularly at your emal address you specified. Let’s keep in touch!

Thank you for subscribing.
BACK TO TOP